Tradycja organizowania wystaw rolniczych w Minikowie jest prawie tak długa jak historia Ośrodka. Początkiem obecnej formuły targów stały się tzw. „Dni Otwartych Drzwi” nauki i doradztwa rolniczego. Na polach doświadczalnych i kolekcjach roślin uprawnych specjaliści Ośrodka oraz naukowcy z instytutów rolniczych prezentowali rolnikom i służbom doradczym nowe odmiany i wyniki doświadczeń agrotechnicznych. W celu ich uatrakcyjnienia zaczęto stopniowo organizować wystawy sprzętu i środków do produkcji rolnej.

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wystawy te wzbogacone były przez ekspozycję sprzętu rolniczego wykonanego przez wiejskich racjonalizatorów w ramach konkursu „Skrzynka Dobrych Pomysłów”. Niektóre z nich były na tyle nowatorskie, że uzyskały ochronę patentową i zostały wdrożone do produkcji.

Po urynkowieniu gospodarki nastąpił dynamiczny rozwój targów AGRO-TECH. Ważnym momentem dla ich rozwoju było nawiązanie współpracy z duńską firmą HARDI produkującą opryskiwacze. Firma ta po raz pierwszy zorganizowała w Minikowie pokazy pracy nowoczesnych opryskiwaczy polowych z oceną równomierności oprysku. Udział firmy HARDI w naszej wystawie nadał jej charakteru międzynarodowego.

Od tego czasu targi nabrały rozmachu i dziś należą do jednych z ważniejszych wystaw rolniczych w Polsce i największych w północnej części Polski. Co roku odwiedza je ok. 35-40 tysięcy osób, głównie producentów rolnych, a swoje produkty i nowości prezentuje ponad 350 wystawców z kraju i z zagranicy.

Rangę targów potwierdzają także wyniki badań ankietowych i wyróżnienia targowe.

AGRO-TECH Minikowo – jako jedyny w kraju dziewięciokrotnie uzyskał tytuł „Targowego Lidera” w kategorii imprez organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego. Takim wynikiem nie może poszczycić się żaden inny Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Polsce.

Należy też dodać, że od 2005 roku targi AGRO-TECH objęte są Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2009. System ten gwarantuje nie tylko wysoką jakość świadczonych usług targowych, ale pozwala też na monitorowanie i identyfikowanie potrzeb i oczekiwań klientów.

Logo targów AGRO-TECH jest zastrzeżone i objęte ochroną patentową.

Przy ich organizacji Ośrodek w Minikowie współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. z Niemieckim Stowarzyszeniem Rolników DLG, które to jest organizatorem największej w Europie i na świecie wystawy rolniczej AGRITECHNIKA w Hannoverze oraz EuroTier.

DZIEWIĘCIOKROTNY TARGOWY LIDER!

TARGOWY LIDER to ranking polskich wystaw i targów rolniczych organizowany w formie konkursu przez Ogólnopolski Magazyn Rolniczy ZAGRODA.

Ocenę wystawiają firmy uczestniczące w wielu imprezach wystawienniczo-targowych organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego z całej Polski.

Targi AGRO-TECH otrzymały to wyróżnienie w latach: 2001, 2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2013, 2017 i 2019.

NASZE DOBRE – KUJAWSKO-POMORSKIE

W 2009 roku Targi AGRO-TECH zdobyły I miejsce w plebiscycie Gazety Pomorskiej – największego regionalnego dziennika w Polsce – w konkursie Nasze Dobre Kujawsko-Pomorskie, w kategorii usługi.
Celem tego konkursu jest promowanie najlepszych produktów i usług firm z Kujaw i Pomorza, które są znane na rynku i wyróżniają się dobrą jakością i opinią klientów.

Liczba-ODWIEDZAJACYCH-w-tys.-Targi-AGRO-TECH-Minikowo-w-latach-2006-2022
Liczba wystawców na Targach AGRO-TECH Minikowo w latach 2006-2022
Liczba wystawców prezentujących USŁUGI ROLNICZE w latach 2006-2022
Liczba wystawców prezentujących PASZE I SYSTEMY ŻYWIENIA w latach 2006-2022
Liczba wystawców prezentujących NAWOZY I ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN w latach 2006-2022
Liczba wystawców prezentujących CIĄGNIKI I MASZYNY ROLNICZE w latach 2006-2022
Liczba wystawców prezentujących HODOWLĘ I GENETYKĘ ZWIERZĄT w latach 2006-2022
Liczba wystawców prezentujących MECHANIZACJĘ PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ w latach 2006-2022